Solné chlorátory

Zařízení pro kompletní dezinfekci bazénové vody na bázi elektrolýzy soli rozpuštěné v bazénové vodě. Tato metoda dezinfekce vody narozdíl od chlórování nedráždí kůži a nevadí alergikům ani astmatikům. Narozdíl od bazénové chemie není sůl potřeba během roku doplňovat (pokud nedojde k výraznému úniku vody) a zařízení obvykle fungují plně automaticky.

  • Zdravotní nezávadnost - narozdíl od rozpuštěného chlóru sůl ve vodě nijak nevadí alergikům a astmatikům, nezpůsobuje vyrážky a v koncentracích pro fungování solných chlorátorů ani nedráždí oči při potápění v bazénu.
  • Bezúdržbovost vody - Na začátku koupací sezóny se do nově dopuštěné vody doplní sůl na požadovanou koncentraci a poté pouze v případě výrazného úniku doplní. Při běžném provozu obvykle nebývá potřeba sůl za koupací sezónu doplňovat. Funkcí solného chlorátoru se z vody neuvolňuje.
  • Výdrž celly - Kvalitní solné chlorátory mají cellu ve které probíhá elektrolýza z titanu, takže za předpokladu správné údržby (rychlost zanášení celly se výrazně různí dle tvrdosti vody a dle použité technologie, nejmodernější solné chlorátory mají i samočistící systémy) mají velice dlouhou životnost.
  • Zařízení obvykle neobsahují žádné komponenty, které je potřeba jednou za čas měnit, takže počáteční investice je narozdíl od např. UV zářičů víceméně finální.

Solné chlorátory - princip fungování

  • V tzv. "celle" těchto zařízení probíhá elektrolýza slané bazénové vody, při které se štěpí molekuly soli a vzniká aktivní chlór a sodík. Chlór v celle dezinfikuje vodu a jen co opustí oblast působení elektřiny, opět reaguje se sodíkem a vytváří zpětně sůl. Volný chlór se proto vůbec nedostává mimo filtrační systém a bazénová voda je tak udržována dezinfikovaná i bez použití chlórové chemie. Celý proces funguje nejlépe při obvyklých hodnotách PH 6.8 a s koncentrací soli +- 4kg na 1m3 vody.

Solné chlorátory - nevýhody

  • Jedinou větší nevýhodou těchto zařízení je poměrně vysoká pořizovací cena, která je ovšem vykompenzována nízkými náklady na údržbu a žádnými spotřebními díly.
 
1617
469721161746972
Značky

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem