Bazénová chemie

Bazénová chemie

Snad každý se v létě rád osvěží v čistém zahradním bazénu, ovšem bez patřičné péče nebude voda ve vašem bazénu průzračně čistá. Při nedostatečné péči nebo vlivem počasí se může stát, že vám voda zezelená, zbělá nebo se v ní mohou objevit vysrážené nečistoty. V některých případech může i podráždit pokožku, způsobovat infekce a množit místní populaci komárů. Jako prevence nebo k uvedení takovéto vody do původního stavu slouží právě bazénová chemie. V našem sortimentu naleznete vše potřebné pro péči o vodu ve vašem bazénu, a to ať už jste majitel malého zahradního bazénku, nebo se staráte o bazény v luxusním hotelu.

 • Používání bazénové chemie je v současnosti nejběžnější způsob údržby vody v bazénu. Bazénová chemie má široké spektrum využití, vedoucí k dosažení maximální kvality bazénové vody. Nejběžnější typy bazénové chemie jsou chlórové tablety, přípravky "chlor šok" a úpravy pH vody. Mezi další kategorie bazénové chemie patří vločkovače, algicidy (ničení řas), zazimovače a čističe. Při aplikaci bazénové chemie čtěte důkladně informace o dávkování, nevhodné použití může mít i negativní následky (malý či žádný účinek při příliš malých dávkách, alergické reakce a vyrážky při přílišném množství). Nabízíme zde bazénovou chemii dvou značek, Českou značku bazénové chemie Aqua Blue a Německého výrobce Chemoform. Bazénovou chemii Aqua Blue máme stále na skladě, a většinou i za lepší ceny než Chemoform, u kterého v rámci naší snahy o co možná největší propagaci a prodejnost českých výrobků držíme na skladě většinou pouze sortiment, který Aqua Blue nenabízí. Kvalitativně jsou obě značky na stejné úrovni.
  • Typy

   Bazénová chemie se dělí na 2 základní typy, a to na chemii chlorovou, a nechlorovou. Chlorová bazénová chemie je sice léty ověřený a zaručeně účinný způsob dezinfekce bazénové vody, ovšem lidem s citlivou pokožkou či různými alergiemi nedělá dobře, popřípadě nejsou spokojeni s tím, že se voda v jejich bazénu dezinfikuje chlorem, proto je zde řada chemie bezchlorové, využívající oxidačních vlastností koncentrovaného kyslíku. Tento typ dezinfekce je nedráždivý, ovšem o něco dražší než běžný chlor. Další možností bezchlorové dezinfekce jsou UV lampy a Ionizátory v kombinaci se slanou vodou, které samozřejmě najdete v našem sortimentu.
  • Použití

   Velká část majitelů zahradních bazénů si pod pojmem bazénová chemie představí chlorovu tabletu v plováku na hladině bazénu, ovšem bazénové chemie je mnohem více typů, podle způsobů použití. Kromě základních chlorových tablet na celkovou dezinfekci se často používají přípravky na hubení extrémně odolných řas, takzvané algicidy (antiřasy) a vločkovače (fluktulanty) na tzv. vyvločkování drobných nečistot, které nemá filtr šanci zachytit, do větších, již filtrovatelných chuchvalců. Tyto 3 typy se dodávají i v komplexním balení bazénové trojkombinace (3v1, triplex), kdy tyto funkce obsáhne jedna tableta. Vlivem místních podmínek, kyselého deště či spadaného rozkládajícího se smetí se mění pH a tvrdost vody, což má za následek nižší účinnost ostatní chemie, srážení minerálních nečistot, korozi kovových prvků či podráždění kůže vlivem přílišné kyselosti vody. Proto je zde bazénová chemie na regulaci pH a tvrdosti vody. Dalšími kapitolami jsou sezónní údržba a s ní spojené čištění bazénu, při kterých se uplatní zazimovače a pro kvalitu vody neškodné čističe.
  • Zacházení a skladování

   Ať již zní termín bazénová chemie sebeneškodněji, je to stále chemie, často navíc s obsahem chloru, či jiných biocidních přípravků, které jsou pro životní prostředí silně toxické. Do bazénové vody je přípravek od přípravku určeno dávkování tak, aby byla její koncentrace na takové výši, že bude účinkovat, ovšem nebude dráždit pokožku ani při náhodném nalokání dotyčného trávit, ovšem v tubě bývá přípravek silně koncentrovaný, takže je potřeba s ním manipulovat opatrně. Doporučujeme při zacházení s jakoukoliv chemií používat ochranné gumové rukavice, a přípravky skladovat na bezpečných místech mimo dosah malých dětí. Při vyhazování nepoužité chemie je s ní nutno nakládat jako s nebezpečným odpadem.
 
38
1744413817444
Značky
 

Stránka 1 z 6 - 111 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 6 - 111 položek celkem