Zákaznická podpora:774 777 527info@ceskybazen.cz

Základní příslušenství pro začátečníky - co potřebuji, když si pořizuji bazén?

Uvažujete o pořízení bazénu a nevíte, jaké bazénové příslušenství k němu pořídit? Chcete si dopředu spočítat, jaké budou kompletní počáteční náklady? Výrobce vašeho bazénu vám kromě skeletu dodá a zapojí základní příslušenství jako filtrační jednotku, čerpadlo, popřípadě světlo, tepelné čerpadlo, protiproud nebo zařízení na bezchlórovou úpravu bazénové vody. Ale co dalšího je nutné pořídit k novému bazénu?

BAZÉNOVÁ CHEMIE ASPOL

Na začátku všeho je stabilní PH v rozmezí 7,2 – 7,6. Po napuštění vody, před jakoukoliv aplikací bazénové chemie a preventivně jednou týdně přeměřujeme PH vody a stabilizujeme pomocí přípravků PH PLUS +/ MÍNUS-.  K tomu potřebujeme kapičkové testery, které jsou oblíbenější a vyjdou trošku levněji než druhá možnost - testovací proužky, jejichž použití je mnohem jednodušší. Jestliže máme vysoké PH (hlavně tam, kde je zdrojová voda tvrdá), upravujeme přípravkem PH MÍNUS -, při nižším PH (obvykle, když je měkká zdrojová voda), používáme přípravek PH PLUS +.

Přípravky Chlór šok nebo Chlór start připravíte čerstvě napuštěnou vodu na koupací sezónu. Chlór šok pak používáme i preventivně cca jednou za 3 týdny, aby nám pročistil vodu a zároveň oběma přípravky lze pak léčit různé problémy s bazénovou vodou. Chlór, který vodu dezinfikuje by měl být ve vodě přítomen i ve formě tablety trojkombinace 3v1 nebo pětikombinace 5v1. Tableta 3v1 obsahuje chlórovou složku (dezinfekce), vločkovač (k vysrážení drobných nečistot) a antiřasu (prevence tvorby řasy), tableta 5v1 navíc obsahuje projasňovač (čistí matnou vodu) a stabilizaci PH (prodlužuje přípravkům PH+/- jejich účinnost). Tablety 5v1 jsou vhodnější spíše pro tvrdou vodu, pro měkkou obvykle stačí 3v1.

Pro bazénové tablety potřebujeme plovák.

BAZÉNOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Tablety v žádném případě neumísťujte do skimmerů nebo přelivných kanálků! Pro chlórové tablety jsou určené plováky – chlorátory, které plavou na hladině. Chlor plasty degraduje a proto je nutné tablety vkládat do tomu určených plováků. Některé plováky jsou mají navíc teploměr. Bazénový tepoměr také patří do základního vybavení.
Při údržbě vody se neobejdete bez síťky na nečistoty a vysavače. Bazénové luxy jsou k dostání obyčejné ruční, poloautomatické nebo i plněautomatické. Většina zákazníků začíná na klasickém kartáči DE LUX s teleskopickou tyčí. Na kartáč se nasadí koncovka a na ní plovoucí hadice s průměrem 38 mm, která vede až do skimmeru. Na skimmeru musí být nasazený odpovídající vakuový kotouč. Dalším krokem bývá pak pořízení pohodlnějšího vysavače poloautomatického nebo automatického. Před vstupem do bazénu je velmi šikovné mít k dispozici venkovní sprchu nebo alespoň vaničku na oplach nohou.

Vanička pro oplach nohou

Máte nějaké dotazy? Zavolejte nám, poradíme nejen se  základním příslušenstvím.