Chlorová chemie

Chlorová chemie

Aktivní chlór je v současnosti nejúčinnější a nejpoužívanější prostředek na desinfekci vody. V oblasti bazénové chemie se prodává v mnoha provedeních, koncentracích a aplikacích, nejčastěji ovšem ve formě tablet ( samostatně nebo v trojkombinaci ) a granulátu ( chlor šok ). Chlórové tablety se dělí podle velikosti, rozpustnosti a koncentrace. Používají se na průběžnou dezinfekci bazénu a prevenci vzniku řas a jiného organického znečištění. V případě již silně znečištěného bazénu využijete vysoce těkavý chlor šok, který nárazově zahubí řasy a rychle z bazénové vody vyprchá. Pro měření koncentrace chlóru ve vodě můžete použít naše měřící proužkykapičkové testery či kompletní domácí laboratoře.

  • Výhody

    Chlor se používá pro dezinfekci prakticky veškeré vody, i té co odebíráte z vodovodního řadu a to z dobrých důvodů. Jako dezinfekce je i ve velice malém množství účinný, a na výrobu levný, takže i v bazénu s ním dosáhnete maximální kvality vody i za nepříliš vysokých nákladů. Spolehlivě likviduje bakterie ve vodě, a ničí i méně odolné řasy.
  • Nevýhody

    Někteří lidé mohou mít zdravotní problémy s používáním chloru. Alergici, či lidé s citlivou pletí mohou trpět vyrážkami. Při špatném odhadnutí dávky a následném předávkování je bazén cítit charakteristickým a značně nepříjemným chlorovým zápachem, když přebytečný chlor velice rychle vyprchává. Zapomenutý plovák s tabletou na dlažbě, fólii či jiném materiálu způsobuje vybělená kolečka.

 

 
154
12546115412546
Značky

Stránka 1 z 2 - 25 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 25 položek celkem