Zákaznická podpora:774 777 527info@ceskybazen.cz
1 položek celkem

Cena

363364
1363364

Značky

Položek k zobrazení: 1
363 Kč / ks

Filtrační křemičitý písek - frakce 0,6–1,2 mm – baleno po 25 kg.

Kód: ST0512

Písková filtrace slouží k čištění bazénové vody od mechanických nečistot. Voda je čerpadlem hnána přez ventil do filtrační nádoby, kde se nečistoty usazují v pískovém loži a z odtéká již čistá voda. Systémy jsou opatřeny šesticestným ventilem, přez který je možné nastavit několik módů fungování pískové filtrace, a to filtrování, vyprázdnění, zpětné praní, uzavření, cirkulaci vody do bazénu a vypláchnutí filtru. Písková filtrace je v dnešní době nejefektivnější způsob čištění vody v bazénech a lze ji kombinovat s vločkovací chemií. 

Jak se taková písková filtrace vybírá a montuje ?

 

Bazénové filtrační systémy jsou dimenzovány podle objemu bazénu, na který je hodlá majitel osadit. Písková filtrace by měla být schopná přecirkulovat všechnu vodu ve vašem bazénu za cca 3 hodiny. Při výběru vhodné jednotky proto sledujte hlavně tento parametr. Slabší zařízení než je třeba nebude fungovat efektivně, silnější bude zase zbytečně dražší a nákladnější na provoz. Dejte si při výběru pozor na to, že schopnost čerpadel přečerpat určité množství vody se snižuje v závislosti na délce potrubí, kterým je písková filtrace spojená s bazénem a na jejím umístění v závislosti na hladině bazénu. Závislost na délce potrubí je dána tabulkami či výkonostními grafy (uvedeno u každého produktu), závislost na umístění vzhledem k hladině je lepší konzultovat s technikem případ od případu. K filtrační jednotce je potřeba mít přístup z důvodu její občasné údržby a čištění. Pro zazimování je nejlepší, aby se dala písková filtrace demontovat a někde mimo vliv mrazu uskladnit, aby se předešlo možnému poškození.                                    

 

Písková filtrace - údržba

Pokud chcete aby vaše písková filtrace fungovala s co největší účiností, je třeba se o ní také starat. Písek je třeba po určité době vyplachovat (doporučený interval obvykle uveden v tištěných materiálech u filtrací/pískových náplní), a po několika letech (3 - 5) ho měnit. Na udržování pískové náplně v dobrém stavu slouží módy Zpětné praní a propláchnutí filtru na šesticestném ventilu. Jak konkrétně postupovat je popsáno v manuálu u každého konkrétního typu pískové filtrace.

Montáž - na co si dát pozor

Písková filtrace se obvykle montuje pod hladinu bazénu, pro zajištění spádu vody do čerpadla a tím i maximalizace jeho výkonu (samonasávací jednotky jsou schopny čerpat vodu i nad hladinu bazénu, ovšem ztrácí se tím celkový výkon a často nastávají problémy s potrubními systémy se zpětnými uzávěry). Nesmíme přitom zapomínat na to, že je písek potřeba jednou za pár let měnit, takže musí být písková filtrace přístupná pro údržbu. Dno montážní komory by mělo být odvodněno, pro případ závady na potrubí. V takovém případě pak při špatně vybudovaném odtoku hrozí zatopení a zničení čerpadla.